Zjednodušení práv uživatelů
v CYGNUSu

Aktualizace informačního systému CYGNUS na verzi 6.12, která proběhla v první polovině dubna tohoto roku, s sebou mimo jiné přinesla přepracovanou a vylepšenou agendu přístupových práv uživatelů. Věříme, že změny a nové funkce vám celý proces přiřazení uživatelských práv podstatně usnadní.

Přínosy pro všechny, kdo spravují a přiřazují uživatelská práva v CYGNUSu

Uživatelská práva v CYGNUSu jsou širokou oblastí, ve které není vždy snadné se zorientovat. Nastavit práva tak, aby všichni uživatelé měli odpovídající přístup přesně tam, kam mají, je někdy pěkný oříšek. Proto jsme vše zjednodušili. Co všechno vám nové funkce usnadní?  • Novému uživateli už nemusíte složitě nastavovat přístupová práva "od nuly". Nově můžete v CYGNUSu vybrat existujícího uživatele a práva nastavit přesně podle něj. Velmi vám to zjednoduší přiřazování uživatelských práv například pro zaměstnance na pracovních pozicích, které pracují s více různými agendami.

  • Jednomu uživateli nyní můžete přiřadit více šablon práv. Pokud má daný uživatel více kompetencí, můžete pro něj podle potřeby nakombinovat už existující šablony, namísto toho, abyste museli vytvářet speciální novou šablonu.

  • Všichni ti, kdo mají oprávnění nastavovat práva jiným uživatelům, nyní mohou v jednotlivých oknech programu zobrazit, kdo má k oknu přístup a jaká zde má práva (např. práva pro editaci nebo náhled). Volbu najdete pod ikonou otazníku v pravém horním rohu vybraných oken.

  • V přehledu uživatelů se nově zobrazuje informace o stavu registrace do webové aplikace Mobilní CYGNUS. Snadno se tak dozvíte, zda má uživatel v Mobilním CYGNUSu aktivní přístup, že dosud nepotvrdil registraci a třeba i to, že odkazu pro registraci, který uživatel obdržel v e-mailu, už skončila platnost, a je tedy potřeba jej opětovně zaslat.

  • Mobilní CYGNUS má teď samostatné nastavení práv. Díky tomu už nejste odkázaní na jednotná sdílená práva na obou platformách a snadno rozlišíte práva uživatele zvlášť pro mobilní aplikaci a pro počítačovou verzi programu. 

Harmonogram projektu

Vydáno: duben 2023

  • 6. duben 2023 - Pokud jste neměli možnost zúčastnit se školení, na kterém jsme vám ukázali novinky v oblasti přístupových práv v CYGNUSu, nebo si jednoduše chcete některé důležité body připomenout, můžete si kdykoli pustit video ze školení ze záznamu.
  • 23. březen 2023 - Náš školicí tým pro Vás chystá bezplatné online školení, na kterém vám ukážeme, co vše se mění a na jaké novinky se v oblasti přístupových práv v CYGNUSu můžete těšit.
  • březen 2023 - Vývoj máme úspěšně za sebou. Nyní ověřujeme, kontrolujeme a testujeme poslední drobnosti, než vám práci s vylepšenými přístupovými právy představíme. Nové funkce budete mít k dispozici v CYGNUSu v první polovině dubna.