Mobilní CYGNUS - Ověření návštěvy u klienta pro Pobytovou péči (NFC čipy)

Už polovina všech zařízení sociálních a zdravotních služeb, která pracují s informačním systémem CYGNUS, zároveň přistupuje k vybraným agendám prostřednictvím webové aplikace Mobilní CYGNUS. Je to pro nás potvrzení, že Mobilní CYGNUS má smysl, a především má potenciál stát se plnohodnotným nástrojem, který vám dokáže šetřit čas a pomáhá vám pracovat efektivněji. Proto jsme jej v listopadu letošního roku rozšířili ještě o další novou funkci. Ta vám prostřednictvím technologie NFC čipů umožňuje spolehlivě prokázat návštěvu u klienta a ušetřit čas s vyhledáváním klienta v seznamu.

Na jakém principu funguje ověření pomocí NFC čipu?

Ověření návštěvy u klienta může probíhat různými způsoby. Žádné z nich však není natolik jednoduché a zároveň průkazné, jako ověření prostřednictvím NFC čipu.

 1. Samolepku s NFC čipem je možné nalepit přímo u klienta v pokoji. Vhodné jsou všechny nekovové povrchy (např. dveře, dřevěný rám postele nebo šatní skříň).

 2. Jakmile ošetřovatelka přijde ke klientovi, přiloží k samolepce svůj chytrý mobilní telefon nebo tablet a prostřednictvím Mobilního CYGNUSu čip načte.

 3. Tímto úkonem dojde k vyhledání klienta, což ošetřovatelce ušetří čas. Současně dojde k nezpochybnitelnému ověření návštěvy u klienta.

 4. Data se zároveň automaticky přenáší do počítačové verze CYGNUSu, kde lze následně jednotlivá ověření návštěv snadno dohledat.

Funkci je možné využívat na chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android. Pro bezchybné fungování doporučujeme Mobilní CYGNUS spouštět v mobilním internetovém prohlížeči Chrome.

Přínosy pro vedoucí pracovníky

Přínosy pro pečovatelky

 • Nezpochybnitelné ověření návštěvy u klienta, které nelze zkopírovat ani vytvořit jiným způsobem, než fyzickou přítomností u klienta.
 • Automatický přenos dat do počítačové verze CYGNUSu.
 • Přehledné zobrazení ověřených návštěv v CYGNUSu prostřednictvím ikony.

 • Pečovatelka nemusí ztrácet čas hledáním klienta v seznamu všech klientů celého domova. Mobilní CYGNUS po načtení NFC čipu automaticky klienta v seznamu vyhledá a načte.
 • Rychlé a snadné ověření návštěvy u klienta.
 • Noví pracovníci tímto způsobem získají větší jistotu, že jsou u správného klienta, a to hlavně v případě, že pracují poprvé s klienty, které ještě neznají.

Jaké jsou náklady na pořízení této technologie?

Webovou aplikaci Mobilní CYGNUS mohou všichni uživatelé CYGNUSu používat ZDARMA, včetně nástroje pro ověřování návštěvy u klientů.

Cena jednoho NFC čipu se pohybuje přibližně v rozmezí 10-20 Kč. V případě potřeby vám rádi dáme doporučení, jaké čipy a u kterého dodavatele si můžete pro vaši organizaci zakoupit.

Jděte s dobou!

Využívejte moderní technologie! Usnadněte si práci a zároveň si zajistěte nezpochybnitelné ověření návštěvy u klienta - v online nápovědě se dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít pracovat s NFC čipy:

Harmonogram projektu

Vydáno: listopad 2023

 • Listopad 2023 - Novou funkci jsme vydali spolu s aktualizovanou verzí CYGNUSu 6.19. Využívat ji mohou ZDARMA všichni naši zákazníci - pro bezchybné fungování doporučujeme Mobilní CYGNUS spouštět na mobilních telefonech nebo tabletech s operačním systémem Android, v internetovém prohlížeči Chrome.
 • Říjen 2023 - Pustili jsme se do vývoje řešení, které umožní pracovníkům v pobytových službách využít v mobilním telefonu technologii NFC čipů k ověření návštěvy u klienta. Hotovo bychom chtěli mít ještě do konce letošního roku.

Neváhejte a vyzkoušejte Mobilní CYGNUS i u vás! 

Pokud jste ve vaší organizaci webovou aplikaci Mobilní CYGNUS ještě nevyzkoušeli, ničeho se neobávejte a pusťte se do objevování. Tato inovace zejména vašim zaměstnancům v terénu pomůže pracovat efektivněji, ale dokáže ušetřit práci i všem, kdo pracují v pobytových službách. Používání aplikace je zdarma, není závazné a k jejímu prvnímu spuštění stačí 3 jednoduché kroky:


1. V CYGNUSu přejděte do nastavení práv a povolte vybraným zaměstnancům mobilní přístup.

2. Vyplňte zaměstnancům jejich e-mail, na který jim přijde odkaz pro vytvoření přihlašovacího hesla.

3. Po vytvoření hesla mohou uživatelé začít s aplikací hned pracovat. Stačí se přihlásit na
www.MobilniCYGNUS.cz.