Mobilní CYGNUS - Ověření návštěvy pracovníka u klienta (NFC čipy)

Webovou aplikaci Mobilní CYGNUS čeká další inovace - ještě v letošním roce bychom rádi spustili vylepšení, které vám usnadní ověřování návštěvy pracovníků u klientů. Toto řešení je vhodné pro organizace, které poskytují zdravotní péči nebo terénní sociální péči. Technologie ověřování prostřednictvím NFC čipů spolehlivě prokáže návštěvu u klienta a pracovníkům, kteří již v terénu využívají Mobilní CYGNUS, navíc ušetří čas.

Na jakém principu funguje ověření pomocí NFC čipu?

Ověření návštěvy terénního pracovníka u klienta může probíhat různými způsoby. Žádné z nich však není natolik jednoduché a zároveň průkazné, jako ověření prostřednictvím NFC čipu.

  1. Samolepku s NFC čipem je možné nalepit přímo u klienta doma. Vhodné jsou všechny nekovové povrchy (např. dveře, dřevěný rám postele nebo šatní skříň).

  2. Jakmile pečovatelka nebo sestra přijde ke klientovi, přiloží k samolepce svůj chytrý mobilní telefon a prostřednictvím Mobilního CYGNUSu čip načte.

  3. Tímto úkonem dojde k nezpochybnitelnému ověření návštěvy u klienta. Aplikace navíc v telefonu automaticky spustí stopky s odpočtem času.

  4. Data se zároveň automaticky přenáší do počítačové verze CYGNUSu, kde lze následně jednotlivá ověření návštěv snadno dohledat.

Přínosy pro vedoucí pracovníky

Přínosy pro pracovníky v terénu

  • Nezpochybnitelné ověření návštěvy u klienta, které nelze zkopírovat ani vytvořit jiným způsobem, než fyzickou přítomností u klienta.
  • Automatický přenos dat do počítačové verze CYGNUSu.
  • Přehledné zobrazení ověřených návštěv v CYGNUSu prostřednictvím ikony.

  • Rychlé a snadné ověření návštěvy u klienta. Uvítáte jej zejména v případech, kdy sám klient není schopen vaši přítomnost potvrdit.
  • V případě, že dochází k evidenci doby trvání péče, načtení čipu zároveň v telefonu automaticky spustí stopky s odpočtem času.

Jaké jsou náklady na pořízení technologie?

Webovou aplikaci Mobilní CYGNUS mohou všichni uživatelé CYGNUSu používat ZDARMA, včetně nástroje pro ověřování návštěvy u klientů.

Cena jednoho NFC čipu se pohybuje přibližně v rozmezí 10-20 Kč. V případě potřeby vám rádi dáme doporučení, jaké čipy a u kterého dodavatele si můžete pro vaši organizaci zakoupit.

Harmonogram projektu

Plánované vydání: do konce roku 2023

  • 1. srpen 2023 - Pracujeme na návrhu řešení, které nám v rámci Mobilního CYGNUSu umožní pracovat s technologií NFC čipů na chytrých telefonech s různými operačními systémy. Jakmile budeme mít vše připravené, pustíme se do vývoje.

Neváhejte a vyzkoušejte Mobilní CYGNUS i u vás! 

Pokud jste ve vaší organizaci webovou aplikaci Mobilní CYGNUS ještě nevyzkoušeli, ničeho se neobávejte a pusťte se do objevování. Tato inovace zejména vašim zaměstnancům v terénu pomůže pracovat efektivněji, ale dokáže ušetřit práci i všem, kdo pracují v pobytových službách. Používání aplikace je zdarma, není závazné a k jejímu prvnímu spuštění stačí 3 jednoduché kroky:


1. V CYGNUSu přejděte do nastavení práv a povolte vybraným zaměstnancům mobilní přístup.

2. Vyplňte zaměstnancům jejich e-mail, na který jim přijde odkaz pro vytvoření přihlašovacího hesla.

3. Po vytvoření hesla mohou uživatelé začít s aplikací hned pracovat. Stačí se přihlásit na
www.MobilniCYGNUS.cz.