Mobilní CYGNUS - Ověření návštěvy u klienta pro Terénní péči (NFC čipy)

Webová aplikace Mobilní CYGNUS dostala další inovaci. V říjnu letošního roku jsme spustili vylepšení, které vám usnadní ověřování návštěvy vašich pracovníků u klientů. Toto řešení je vhodné pro organizace, které poskytují zdravotní péči nebo terénní sociální péči. Technologie ověřování prostřednictvím NFC čipů vám umožní prokázat návštěvu u klienta - a to způsobem, který je nezpochybnitelný.

Na jakém principu funguje ověření pomocí NFC čipu?

Ověření návštěvy terénního pracovníka u klienta může probíhat různými způsoby. Žádné z nich však není natolik jednoduché a zároveň průkazné, jako ověření prostřednictvím NFC čipu.

 1. Samolepku s NFC čipem je možné nalepit přímo u klienta doma. Vhodné jsou všechny nekovové povrchy (např. dveře, dřevěný rám postele nebo šatní skříň).

 2. Jakmile pečovatelka nebo sestra přijde ke klientovi, přiloží k samolepce svůj chytrý mobilní telefon a prostřednictvím Mobilního CYGNUSu čip načte.

 3. Tímto úkonem dojde k nezpochybnitelnému ověření návštěvy u klienta. Aplikace navíc v telefonu automaticky spustí stopky s odpočtem času.

 4. Data se zároveň automaticky přenáší do počítačové verze CYGNUSu, kde lze následně jednotlivá ověření návštěv snadno dohledat.

Funkci je možné využívat na chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android. Pro bezchybné fungování doporučujeme Mobilní CYGNUS spouštět v mobilním internetovém prohlížeči Chrome.

Přínosy pro vedoucí pracovníky

Přínosy pro pracovníky v terénu

 • Nezpochybnitelné ověření návštěvy u klienta, které nelze zkopírovat ani vytvořit jiným způsobem, než fyzickou přítomností u klienta.
 • Automatický přenos dat do počítačové verze CYGNUSu.
 • Přehledné zobrazení ověřených návštěv v CYGNUSu prostřednictvím ikony.

 • Rychlé a snadné ověření návštěvy u klienta. Uvítáte jej zejména v případech, kdy sám klient není schopen vaši přítomnost potvrdit.
 • V případě, že dochází k evidenci doby trvání péče, načtení čipu zároveň v telefonu automaticky spustí stopky s odpočtem času.

Jaké jsou náklady na pořízení této technologie?

Webovou aplikaci Mobilní CYGNUS mohou všichni uživatelé CYGNUSu používat ZDARMA, včetně nástroje pro ověřování návštěvy u klientů.

Cena jednoho NFC čipu se pohybuje přibližně v rozmezí 10-20 Kč. V případě potřeby vám rádi dáme doporučení, jaké čipy a u kterého dodavatele si můžete pro vaši organizaci zakoupit.

Jděte s dobou!

Využívejte moderní technologie! Usnadněte si práci a zároveň si zajistěte nezpochybnitelné ověření návštěvy u klienta - v online nápovědě se dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít pracovat s NFC čipy:

Harmonogram projektu

Vydáno: říjen 2023

 • říjen 2023 - Máme připraveno, otestováno. V polovině října jsme novinku, která umožňuje ověřovat návštěvu u klienta prostřednictvím mobilních telefonů s operačním systémem Android, pustili do světa. Využívat ji mohou ZDARMA všichni uživatelé CYGNUSu.
 • 1. srpen 2023 - Pracujeme na návrhu řešení, které nám v rámci Mobilního CYGNUSu umožní pracovat s technologií NFC čipů na chytrých telefonech s různými operačními systémy. Jakmile budeme mít vše připravené, pustíme se do vývoje.

Neváhejte a vyzkoušejte Mobilní CYGNUS i u vás! 

Pokud jste ve vaší organizaci webovou aplikaci Mobilní CYGNUS ještě nevyzkoušeli, ničeho se neobávejte a pusťte se do objevování. Tato inovace zejména vašim zaměstnancům v terénu pomůže pracovat efektivněji, ale dokáže ušetřit práci i všem, kdo pracují v pobytových službách. Používání aplikace je zdarma, není závazné a k jejímu prvnímu spuštění stačí 3 jednoduché kroky:


1. V CYGNUSu přejděte do nastavení práv a povolte vybraným zaměstnancům mobilní přístup.

2. Vyplňte zaměstnancům jejich e-mail, na který jim přijde odkaz pro vytvoření přihlašovacího hesla.

3. Po vytvoření hesla mohou uživatelé začít s aplikací hned pracovat. Stačí se přihlásit na
www.MobilniCYGNUS.cz.