Omezení přístupu k datům klientů
v Mobilním CYGNUSu

Webová aplikace Mobilní CYGNUS dostala další skvělé vylepšení. Na základě vaší zpětné vazby jsme se tentokrát zaměřili na ještě větší posílení bezpečnosti citlivých dat.

Mějte plnou kontrolu nad přístupy k datům vašich klientů!

Vnímáme zpětnou vazbu vás všech, kdo byste uvítali širší možnosti pro řízení přístupu k citlivým datům o vašich klientech v Mobilním CYGNUSu.

Nově jsme tedy do CYGNUSu přidali právo, které umožní vybrané skupině uživatelů přístup do klientských agend v Mobilním CYGNUSu pouze v době, kdy tito zaměstnanci pracují.

Díky tomu budete mít plně pod kontrolou, kdy mohou jednotliví uživatelé v aplikaci zobrazit data o vašich klientech.

Jak to funguje?

V nastavení práv v CYGNUSu nově najdete právo Bezpečnost. Pokud je toto právo zakázané, uživatel bude mít mimo pracovní dobu v Mobilním CYGNUSu přístup pouze do agend, které nejsou vázané na data o klientech (tzn. do kalendáře, rozpisu směn, do své vlastní objednávky jídel, případně do modulu Řízení organizace).

Toto nastavení se odvíjí od toho, jak máte nastavená práva ve vašem zařízení. Je zcela na vás, zda přístup k datům budou mít všichni uživatelé Mobilního CYGNUSu neustále, zda zpřístupníte všem uživatelům data pouze v době, kdy jsou v práci, anebo nastavíte práva individuálně pro různé skupiny zaměstnanců.

Jak aplikace pozná, že je zaměstnanec v práci?

  • Aplikace načte data z docházkové čtečky (přítomnost/nepřítomnost). Jakmile zaměstnanec označí příchod do zaměstnání, data se zpřístupní. Při označení odchodu jsou data v Mobilním CYGNUSu opět znepřístupněná. V případě, že je délka pracovní doby delší než 12 hodin (což například může znamenat, že zaměstnanec zapomněl označit odchod z práce), přístup k datům se automaticky omezí.
  • Pokud nepracujete s docházkovými čtečkami, informace o pracovní době se načtou z měsíčního plánu směn. Systém v pravidelných intervalech porovnává naplánovanou směnu s aktuálním časem. Podle toho vyhodnotí, zda zaměstnanec pracuje, a data zpřístupní.

Začněte řídit přístup k datům klientů v Mobilním CYGNUSu!

Nastavení práv je snadné a zabere vám jen pár minut. Tuto novinku máte v CYGNUSu k dispozici ZDARMA. Nápovědu, podle které práva jednoduše nastavíte, najdete zde:

Harmonogram projektu

Vydáno: únor 2024