Stravovací systém SSi

Připravili jsme pro vás vychytaný hardwarový doplněk, který je rozšířením modulu Stravovací provoz. Díky Stravovacímu systému SSi zefektivníte, zrychlíte a zpřehledníte výdej stravy ve vaší kuchyni, a navíc bez zbytečného papírování.

Jak systém funguje?

Se Stravovacím systémem SSi zvládnete výdej stravy pohodlně a bez zbytečného tisku seznamů. Vaši strávníci se jednoduše a rychle identifikují prostřednictvím otisku prstu nebo čipu, čímž vám odpadá dohledávání jmen a objednaných porcí v papírových seznamech. Displej stravovacího terminálu průběžně zobrazuje jméno každého identifikovaného strávníka i variantu jídla, kterou si objednal. 

Mimo to na první pohled vidíte, kolik porcí od každé varianty ještě nebylo vydáno. V případě potřeby máte možnost na displeji kdykoli vyhledat konkrétního strávníka, zobrazit seznam všech strávníků i aktuální přehled objednávek. Vše se navíc ihned zapisuje do CYGNUSu, takže není potřeba nikam nic dodatečně zadávat. 

5 důvodů pro pořízení SSi:

Jednoduchá a přehledná evidence výdeje stravy

Už žádné papírování a ruční kontrolování

Rychlá identifikace strávníka pomocí otisku nebo čipu

Snadná instalace s různými variantami uchycení HW

1 ks SSi je již zahrnutý v ceně modulu Stravovací provoz

Máte zájem o Stravovací systém SSi?

Kontaktujte nás e-mailem na obchod@iresoft.cz!

Všechny výhody nové generace Stravovacího systému SSi vám představí Denisa s Pavlem v následujícím videu:

Výhody řešení pro vedoucí stravování

 • Informace o objednávkách strávníků se automaticky přenesou do Stravovacího systému bez nutnosti vašeho zásahu.
 • Vytvoříte-li objednávku strávníkovi na poslední chvíli, klidně i během výdeje, objeví se automaticky ve Stravovacím systému během několika minut.
 • Nebudete muset tisknout seznamy strávníků do kuchyně. Seznam je zobrazitelný přímo na terminálu, a to i s podrobnou informací o objednávce.
 • Máte kontrolu nad odebranými porcemi přímo v objednávkách přes CYGNUS. Jednoduše si zvýrazníte objednávky, které nebyly odebrány přes Stravovací systém. Kuchařky už vám díky tomu nemusí předávat seznam s "puntíky".

Výhody řešení pro kuchařky

 • Informaci o objednávce přicházejícího strávníka uvidíte zřetelně na displeji výdejního terminálu. Na první pohled tak uvidíte vybranou variantu, jméno strávníka i jeho dietu. Bez problému zobrazíte i hromadné objednávky.
 • Vše se zrychlí. Nemusíte se strávníka ptát na jméno, hledat jej v seznamu a ručně odškrtávat, zda jídlo odebral nebo ne.
 • Na displeji výdejního terminálu neustále vidíte počty porcí, které zbývá vydat pro jednotlivé varianty.
 • Můžete si zobrazit seznam všech objednávek, nebo jen objednávky pro vybranou variantu.
 • Vydat jídlo lze i přímo přes obrazovku terminálu v případě, že si strávník například zapomene čip a nemůže se identifikovat.
 • Na první pohled vidíte, kdo si pro jídlo ještě nedošel a můžete jej buď upozornit, nebo porci vydat například do ešusu.
 • Informaci o počtech porcí vidíte už před výdejem tak, abyste si mohli nachystat jídlo do várnic, dle objednávek.

Výhody řešení pro strávníky

 • Přehlednost - společně s kuchařkou po identifikaci okamžitě vidíte, jaké jídlo máte objednáno a jestli je objednávka v pořádku.
 • Snadná identifikace - jednoduše přiložíte čip nebo prst ke čtečce. Kuchařka se Vás už nemusí dotazovat na jméno nebo objednávku, vše se zrychlí.

Z čeho se systém skládá a jak se instaluje?

Stravovací systém SSi se skládá z výdejního terminálu s dotykovým barevným displejem a externího identifikátoru na otisky prstů a na čipy. Systém je kompatibilní s naším docházkovým systémem, takže využijete stejné identifikační prvky, které lze přenést z docházkové čtečky. Výdejní terminál musí být připojený k internetu, aby se propojil s CYGNUSem, se kterým si automaticky synchronizuje data. Lze jej připojit síťovým kabelem nebo využít vestavěné Wi-Fi. Terminál využívá zálohovaný zdroj napájení, takže i v případě krátkého výpadku elektřiny systém funguje a neohrozí výdej jídel.

Samotný terminál se montuje pomocí VESA držáku - k dispozici máme jak držáky s pohyblivým ramenem pro instalaci na zeď, tak držáky na výdejní pult. Díky variabilitě uchycení máte jistotu, že ve vašem stravovacím provozu zvládnete pro tohoto pomocníka najít takové umístění, aby na obrazovku dobře viděli kuchařka i strávníci.

Na terminálu běží naše vlastní aplikace, kterou umíme na dálku servisovat i aktualizovat. Pokud v budoucnosti připravíme novější verzi s novými funkcemi, nahrajeme vám ji na dálku, abyste mohli nové funkce ihned využívat.


Cena Stravovacího systému SSi = 0 Kč

 • Je to přesně tak, jak jsme slíbili: každý náš zákazník, který využívá licenci Stravovací provoz v informačním systému CYGNUS, má ZDARMA nárok na 1 ks Stravovacího systému SSi.
 • Systém je poskytován jako HAAS (Hardware As A Service), což znamená, že po celou dobu používání licence máte nárok na plně funkční systém. V případě poruchy vám obratem zasíláme nový, o servis ani reklamace se nemusíte starat.  

Harmonogram projektu

Vydáno: 3. kvartál 2021

 • listopad 2021 - Máme hotovo! Instalace běží naplno, Stravovací systém SSi už postupně instalujeme všem zájemcům. V plném provozu jej úspěšně využívají desítky organizací a rychle přibývají další.
 • říjen 2021 - Máme za sebou první úspěšné instalace u našich zákazníků. Se zájmem o Stravovací systém SSi se na nás můžete obracet e-mailem na obchod@iresoft.cz.
 • září 2021 - Stravovací systém jsme podrobili důkladným zkouškám během ostrého provozu u zákazníků, díky tomu jsme systém vyladili a vychytali menší nedostatky. Teď sbíráme zpětnou vazbu, abychom mohli pilotní provoz ukončit.
 • srpen 2021 - Máme 3 nové pilotní zákazníky. Všichni nahradili své staré stravovací systémy naším novým Stravovacím systémem SSi.
 • červenec 2021 - Úspěšně jsme zvládli první zkušební nasazení Stravovacího systému na dálku.
 • 8. 6. 2021 - Stravovací systém jsme nasadili ke druhému pilotnímu zákazníkovi.
 • 1. 6. 2021 - Stravovací systém běží v ostrém provozu u pilotního zákazníka, kde ověřujeme fungování v reálném provozu.